Vyno degustacijos namuose: Sukurkite nepakartojamą vakarą
07 Liepa

Vyno degustacijos namuose: Sukurkite nepakartojamą vakarą

Vyno degustacija namuose – tai puikus būdas praleisti laiką su draugais, šeima ar kolegomis, atrasti naujus skonius ir pasinerti į vyno pasaulį. Nesvarbu, ar esate patyręs vyno žinovas, ar tik pradedate savo pažintį su šiuo gėrimu, vyno degustacija namuose gali būti įdomi ir smagi patirtis.


Pasiruošimas vyno degustacijai

 1. Vyno pasirinkimas: Pasirinkite 3-5 skirtingų rūšių vynus, kurie skiriasi savo skoniu, aromatu ir kilme. Galite pasirinkti vienos rūšies vynus (pvz., skirtingus Sauvignon Blanc iš skirtingų regionų) arba skirtingų rūšių vynus (pvz., baltąjį, raudonąjį ir putojančiąjį).
 2. Užkandžiai: Paruoškite lengvus užkandžius, kurie papildytų vyno skonį, bet neužgožtų jo. Tinka sūris, duona, vaisiai, alyvuogės, riešutai.
 3. Stiklinės: Pasirūpinkite tinkamomis vyno taurėmis. Skirtingų rūšių vynams reikalingos skirtingos taurės, kad geriausiai atsiskleistų jų aromatas ir skonis.
 4. Aplinka: Sukurkite jaukią ir malonią atmosferą. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu, muzika ir dekoracijomis.
 5. Informacija apie vynus: Paruoškite trumpą informaciją apie kiekvieną vyną: jo kilmę, vynuoges, gamybos būdą, skonį ir aromatą.


Vyno degustacijos eiga

 1. Pradėkite nuo lengviausio vyno: Degustaciją pradėkite nuo lengviausio ir švelniausio vyno, palaipsniui pereidami prie intensyvesnio skonio vynų.
 2. Įvertinkite vyno išvaizdą: Pažvelkite į vyno spalvą, skaidrumą ir klampumą.
 3. Užuoskite aromatą: Pasukite taurę, kad vynas išsiskleistų, ir giliai įkvėpkite aromato. Pabandykite atpažinti skirtingus aromatus: vaisių, gėlių, prieskonių, medžio ir kt.
 4. Ragaukite vyną: Paragaukite nedidelį gurkšnį vyno ir palaikykite jį burnoje, kad pajustumėte visą skonio spektrą. Atkreipkite dėmesį į vyno saldumą, rūgštingumą, taninus ir poskonį.
 5. Užsirašykite savo įspūdžius: Užsirašykite savo pastebėjimus apie kiekvieną vyną, kad galėtumėte palyginti skirtingus vynus ir prisiminti savo mėgstamiausius.
 6. Mėgaukitės procesu: Svarbiausia – mėgaukitės procesu ir atraskite naujus skonius!


Patarimai sėkmingai vyno degustacijai

 • Nerūkykite ir nevartokite stiprių kvapų kvepalų: Tai gali paveikti jūsų gebėjimą užuosti ir įvertinti vyno aromatą.
 • Gerkite vandenį tarp vyno gurkšnių: Tai padės išvalyti gomurį ir geriau įvertinti kiekvieno vyno skonį.
 • Neskubėkite: Skirkite pakankamai laiko kiekvienam vynui, kad galėtumėte jį tinkamai įvertinti.
 • Bendraukite ir dalinkitės įspūdžiais: Vyno degustacija – tai puiki proga pasikalbėti apie vyną, pasidalinti savo pastebėjimais ir atrasti naujus dalykus kartu.


Vyno degustacija namuose – tai puiki pramoga, kuri gali būti pritaikyta prie jūsų skonio ir biudžeto. Svarbiausia – mėgautis procesu ir atrasti naujus skonius!

Rekomenduojamos prekės

Soraighe Custoza D.O.C.
11.90€ Be mok.: 11.90€

"Soraighe Custoza D.O.C." yra gaivus ir aromatingas baltasis vynas iš Veneto regiono, Italijoje. Jį gamina "Casa Vinicola Bennati", vyndariai, kurie siekia atskleisti unikalų Custoza regiono terroir ir tradicinių vynuogių veislių charakterį.Skonis ir aromatas:Spalva: Šviesiai šiaudų geltona spalva su žalsvais atspalviais.Aromatas: Intensyvus ir vaisiškas aromatas su baltųjų persikų, žaliųjų obuolių, citrusinių vaisių (citrinos, greipfruto) ir baltųjų gėlių (akacijos, jazmino) natomis.Skonis: Sausas, gaivus ir harmoningas skonis su subtilia mineraline nata ir ilgai išliekančiu vaisišku poskoniu.Vynuogių veislės:Garganega: Ši pagrindinė Veneto regiono baltųjų vynuogių veislė suteikia vynui struktūrą, vaisiškumą ir mineralines natas.Trebbiano Toscano: Ši veislė suteikia vynui gaivumo, rūgštingumo ir žolelių aromatų.Chardonnay: Ši tarptautinė veislė papildo vyną vaisiškumu, elegancija ir švelniomis citrusinėmis natomis.Cortese: Ši aromatinga veislė suteikia vynui gėlių aromatų ir gaivumo.Derinimas su maistu:Užkandžiai ir antipasti.Jūros gėrybės ir žuvies patiekalai.Salotos ir daržovių patiekalai.Lengvi makaronų patiekalai su baltais padažais.Vištiena ir kalakutiena.Kita naudinga informacija:Dirvožemis: Kalkakmenis ir molis.Vynifikacija: Vynuogės renkamos rankomis, o fermentacija vyksta nerūdijančio plieno talpose kontroliuojamoje temperatūroje.Patiekimo temperatūra: 8-10 °C.Apdovanojimai:"Soraighe Custoza D.O.C." yra pelnęs keletą apdovanojimų, įskaitant:Berliner Wine Trophy: Aukso medalisInternational Wine Challenge: Bronzos medalis..

Į krepšelį
Soraighe Lugana DOC
9.90€ Be mok.: 9.90€

"Soraighe Lugana DOC" yra elegantiškas ir subtilus baltasis vynas, kilęs iš Luganos regiono, esančio pietinėje Gardos ežero pakrantėje, Italijoje. Jį gamina "Casa Vinicola Bennati", vyndariai, kurie siekia atskleisti unikalų Luganos terroir ir Trebbiano di Lugana vynuogių charakterį.Skonis ir aromatas:Spalva: Šviesiai šiaudų geltona spalva su žalsvais atspalviais.Aromatas: Subtilus ir kompleksiškas aromatas su baltųjų persikų, abrikosų, citrusinių vaisių (citrinos, greipfruto) ir baltųjų gėlių (akacijos) natomis. Galima užuosti ir lengvus minerališkumo bei migdolų niuansus.Skonis: Sausas, gaivus ir harmoningas skonis su kreminės tekstūros užuominomis ir ilgai išliekančiu vaisišku bei minerališku poskoniu.Vynuogių veislė:Trebbiano di Lugana (taip pat žinomas kaip Turbiana): Ši vietinė Luganos regiono vynuogių veislė pasižymi gebėjimu išreikšti unikalų terroir charakterį ir išlaikyti aukštą rūgštingumo lygį. Tai suteikia vynui gaivumą, eleganciją ir mineralines natas.Derinimas su maistu:Jūros gėrybės ir žuvies patiekalai, ypač ešerys, upėtakis ir tunas.Risotto ir pasta su lengvais padažais.Balta mėsa, pavyzdžiui, vištiena ir kalakutiena.Švieži sūriai, ypač mozzarella ir ricotta.Salotos ir daržovių patiekalai.Kita naudinga informacija:Dirvožemis: Molis ir kalkakmenis.Vynifikacija: Vynuogės renkamos rankomis, o fermentacija vyksta nerūdijančio plieno talpose kontroliuojamoje temperatūroje. Vynas brandinamas ant mielių nuosėdų (sur lie), kad įgautų daugiau kompleksiškumo ir tekstūros.Patiekimo temperatūra: 10-12 °C...

Į krepšelį
Soraighe Libet Soave Classico D.O.C.
18.49€ Be mok.: 18.49€

"Soraighe Libet Soave Classico D.O.C." yra išskirtinis baltasis vynas, kilęs iš istorinio Soave regiono Veneto srityje, Italijoje. Jį gamina "Casa Vinicola Bennati", vyndariai, kurie su meile ir pagarba tradicijoms puoselėja šio regiono vynuogynus ir išgauna geriausias Garganega vynuogių savybes.Skonis ir aromatas:Spalva: Šviesiai šiaudų geltona spalva su žalsvais atspalviais, blizganti ir skaidri.Aromatas: Intensyvus ir elegantiškas aromatas su baltųjų persikų, žaliųjų obuolių, citrusinių vaisių (citrinos, greipfruto) ir baltųjų gėlių (akacijos, jazmino) natomis. Taip pat juntami subtili mineraliniai niuansai ir migdolų užuominos.Skonis: Sausas, gaivus ir harmoningas skonis su kreminės tekstūros užuominomis ir ilgai išliekančiu vaisišku bei minerališku poskoniu.Vynuogių veislė:Garganega: Ši pagrindinė Soave regiono vynuogių veislė suteikia vynui struktūrą, eleganciją, mineralines natas ir išskirtinį aromatų kompleksiškumą.Derinimas su maistu:Jūros gėrybės ir žuvies patiekalai, ypač jūros ešerys, dorados ir tunas.Risotto ir pasta su lengvais padažais, pavyzdžiui, pesto ar citrininiu padažu.Balta mėsa, pavyzdžiui, vištiena ir kalakutiena.Švieži sūriai, ypač mozzarella, ricotta ir burrata.Salotos ir daržovių patiekalai.Azijos virtuvės patiekalai, pavyzdžiui, suši ir sashimi.Kita naudinga informacija:Dirvožemis: Vulkaninės kilmės dirvožemis su bazalto ir tufo uolienomis.Vynifikacija: Vynuogės renkamos rankomis, o fermentacija vyksta nerūdijančio plieno talpose kontroliuojamoje temperatūroje. Vynas brandinamas ant mielių nuosėdų (sur lie), kad įgautų daugiau kompleksiškumo ir tekstūros.Patiekimo temperatūra: 10-12 °C...

Į krepšelį
Ar jums jau yra 20 metų? Mūsų prekės yra skirtos tik pilnamečiams asmenims!